HAC ORGANİZASYONU
UMRE ORGANİZASYONU
YURTİÇİ TURLAR
YURTDIŞI TURLAR
FAYDALI LİNKLER
ŞEB-İ ARUS TÖRENLERİ & KONYA TURU ? 2012

e-Posta   Yazdır
KONYA TURU


ŞEB-İ ARUS TÖRENLERİ  & KONYA TURU –   2012

07 ARALIK – 09 ARALIK  /  14 ARALIK - 16 ARALIK
2 GÜN 1 GECE
 
 
1.GÜN : Cuma                                                               İstanbul - Konya
Saat 22:00 da özel otobüsümüz ile Fatih Camii önünden hareket ve Asya yakasındaki misafirlerimizin de katılımlarıyla Anadolu Selçuklu Devleti’nin Başkenti Konya`ya keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz.
 
2.GÜN : Cumartesi                                              Konya - Sema Töreni
Sabah yolda alınacak kahvaltı sonrası otelimize varış.Kent merkezinde ki dünyanın en büyük yığma tepesi olan Alaeddin Tepesi ve üzerindeki 1. Alaaddin Keykubat`ın tamamladığı ve zamana direnen Selçuklu abidesi Alaaddin Camiini ziyaret ediyoruz.  Anadolu Selçuklu devri çini işçiliğinde önemli yeri bulunan, Mevlana Celaledin Rumi ile Hocası Şems-i Tebrizi`nin ders verdikleri Karatay Medresesi Çini Eserleri Müzesini ziyaretin ardından Selçuklu Sultanlarından İzzettin Keykavus devrinde Vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından hadis ilmi okutturulmak üzere yaptırılmış İnce Minare Medresesi`ni (Taş ve Ahşap Eserler Müzesini) ziyaret ediyoruz. Mevlana Müzesinin hemen arkasında yer almakta olan Üçler Türbesi ve Kubbe-i Hadra olarak da bilinen 16 Dilimli Yeşil Kubbeyi, Selimiye Camii`ni, Mevlana Hazretleri ile babası Sultan-ül Ulema Bahaddin Veled`in bulunduğu Mevlana Türbesini ziyaret ediyoruz. Mevlevi giysileri ve müzik aletlerinin de bulunduğu Mevlevi Dergâhını ve Mevlana`yı Mevlana yapan, içindeki ışığı ateşleyen Şems-i Tebrizi Hazretlerinin Türbe ziyaretinin ardından otelimize dönüş ve akşam yemeği sonrası Büyük İslam Düşünürü ve Mutasavvıfı Hz. Mevlana’nın Vuslat Yıldönümü anma törenleri dahilindeki Mevlevi Törenlerini izlemek üzere Mevlana Kültür Merkezine hareket ediyoruz. Semazenlerin ve izleyenlerin kendinden geçtiği Sema Töreninin ardından konaklama için otelimize dönüş.
 
3.GÜN : Pazar              Konya - Meram Bağları - Akşehir - İstanbul
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Konya`nın en güzel yerlerinden biri olan Meram Bağları`na gidiyoruz. Sonrasında Mevlana Hz.`lerinin devamlı ziyaret ettiği, zamanın bilgini ve psikologu olan Tavus Baba (Tuzcu Baba) türbesini esas ismi ile Muhammed El-bini`nin Türbesini gezdikten sonra, dünyadaki herkesin ilgisini çekmiş olan ve hikayeleri dilden dile dolaşan Nasreddin Hoca’nın türbesinin bulunduğu Akşehir’e (ekstra) hareket. Afyon, Kütahya, Bilecik, Adapazarı üzerinden istanbul’a dönüş. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki RAJA TURİZM seyahatinde görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz…
 
İstanbul`a hoş geldiniz. Bir sonraki RAJA TURİZM seyahatinde görüşmek dileği ile...
 
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı: 490 TL
    İlave Yatak: 460 TL 
Tek kişilik oda: 590 TL
02- 06 Yaş Çocuk: 225 TL
07- 12 Yaş Çocuk: 450 TL
 
 
 
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
•Man Fortuna-0403 veya Mercedes Travego  lüks otobüsler ile gidiş dönüş,
•Konya şehir içi geziler,
•5* BERA MEVLANA Otelinde 1 Gece Yarım Pansiyon konaklama,(  1 Akşam Yemeği, 1 Sabah Kahvaltısı)  
•Tören bileti,
•Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,
•TÜRSAB zorunlu Seyahat sigortası,
•Otobüs içi ikramlar,
•Profesyonel  Rehberlik Hizmeti.
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
•Öğle Yemekleri,
•Otelde ki ekstralar ( Yemeklerde ki içecekler - Mini bar – Telefon vs. ),
•Kişisel Harcamalar,
•Ekstra gezi ve organizasyonlar,
 
Not: Acentemiz hava, yol, konaklama, bölge ve ziyaretçi yoğunluğuna göre içeriğini değiştirmeden programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 

 

  2020 HAC PROGRAMLARIMIZ AÇIKLANMIŞTIR.     DUYURU VE HABER ARŞİVİ     DÜNYA DİLLERİNDE KURAN-I KERİM MEALLERİ     DUYURU VE HABER ARŞİVİ  
RAJA TURİZM SEYAHAT ACENTASI
BÜYÜK KARAMAN CAD. TAYLASAN SOK. NO:2 34083 FATİH - İSTANBUL
TEL: +90 212 534 16 24  FAKS: +90 212 534 16 29
info@rajatour.net     www.rajatour.net