HAC ORGANİZASYONU
UMRE ORGANİZASYONU
YURTİÇİ TURLAR
YURTDIŞI TURLAR
FAYDALI LİNKLER
SÖMESTRE 2016 DOLU DOLU LAPLAND TURU

e-Posta   Yazdır
LAPLAND


SÖMESTRE 2016 DOLU DOLU LAPLAND TURU

 HELSİNKİ ŞEHİR TURU DAHİL & ROVANİEMİ

   TÜM TURLAR & AKŞAM YEMEKLERİ VE 1 ADET ÖĞLE YEMEĞİ DAHİLDİR

     TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

    27 OCAK 2016 – 31 OCAK 2016 

 4 GECE &  5 GÜN

 
22 HAZİRAN 2015 TARİHİNE KADAR ODA BAŞI 100 € ERKEN REZ. İNDİRİMİ BULUNMAKTADIR.
1. Gün : İstanbul – Helsinki – Rovaniemi   27 Ocak 2016 / Çarşamba 
İstanbul Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde siz değerli konuklarımızla sabah saat 06:00 da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1761 sefer sayılı uçağı ile saat 08:40 ta Helsinki’ye hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 12:10 da olacaktır. Helsinki’ye varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen otobüslerimiz ile Helsinki şehir turumuz için hareket ediyoruz. Finlandiya’nın başkenti, Baltıkların gururlu kızı Helsinki, 300’den fazla gölleri, birbirinden güzel takım adaları ve tarihi binaları ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. Panoramik olarak yapacağımız turumuzda 1840’lardan neoklasik mimari akımının örnekleri olan Senato Meydanı, Üniversite ve Lutheran Katedrali ile şehrin önemli noktaları olan Güney Limanı’nda bulunan Market Meydanı, Kaivopuisto Parkı’nı Mannerheim Anıtı’nı, Parlamento Binası’nı, Finlandiya Binası’nı ve ünlü besteci Sibelius’a ait anıtı ziyaret ediyoruz. Şehir merkezinde alacağımız serbest zaman sonrası buluşuyoruz ve  Helsinki havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından saat 20:45’de Fin Air Havayolları ile Rovaniemi’ye uçuyoruz. Saat 22:05’de Rovaniemi’ye varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen otobüslerimiz ile otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Rovaniemi’de otelimizde.

2.Gün : Rauna Vahşi Yaşam Parkı & Husky Safari   28 Ocak 2016 / Perşembe
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Ranua Vahsi Yasam Parkina hareket etmeden önce ilk olarak safari ofisine uğruyor ve termal kıyafetlerimizi alıyoruz. Rovaniemi’nin yaklaşık 80 km. uzağında bulunan Ranua Vahşi Yaşam Parkı, aynı zamanda dünyanın en kuzeyinde bulunan Hayvanat  Bahçesi özelliğini taşır ve bölgenin en dip ormanlarında kurulmuştur. Ranua Vahşi Yaşam Parkı’nda yaklaşık 200 çeşit yöreye özgü hayvan bulunmaktadır. Kutup ayıları, Vaşaklar, Tilkiler, Yaban domuzu, Yaban geyikleri  ve çok sayıda kuş bunlardan sadece bazılarıdır. Parkta yapacağımız gezi sırasında parkın en özel çifti ile tanışma fırsatı bulacaksınız. Venüs ve Manasse kutup ayılarına Merhaba! Öğlen yemeğimizi açık büfe olarak Ranua Vahsi Yaşam Parkı’nda Geleneksel Fin Hut’unda alıyoruz. Yemeğimizin hemen ardından Finlandiya’nın en meşhur çikolata markası olan Fazer dükkanını ziyaret ediyoruz ve Husky Çiftliğine hareket ediyoruz. Ranua gezimizin hemen ardından şehri arkamızda bırakarak belki de dünyanın en sevimli köpekleri olan Huskyleri ziyarete gidiyoruz. Çiftliğe varışta sevimli, bir o kadar da gürültücü Husky köpekleri tarafından karşılanıyoruz. İlk olarak Husky köpekleri hakkında bilgi alıyoruz ve kendi takımımızda bulunan Husky köpeklerini nasıl yönlendireceğimizi öğreneceğiz. Bu sevimli dostlarımız bize kızakları ne kadar hızlı çekebildiklerini gösterecekler ve koşmayı çok seven sevimli dostlarımızın saatlerce koştukları halde ne kadar enerjik olduklarını gözlemleyebileceksiniz. Aynı zamanda sessiz ve bembeyaz doğada unutulmaz bir kızak sürüş keyfi yaşayacağınıza emin olabilirsiniz. Kızak parkurumuz yaklaşık 15-20 km. dir. Bu eşsiz deneyimin anılarınızda unutulmazlar arasında yerini alacağını garanti ediyoruz. Turumuz sonrası otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün : Kar Motorları (Snowmobile) – Noel Baba Çiftliği & Santa Claus Safarisi   29 Ocak 2016 / Cuma
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından “Santa Claus Safarisi” başlıyor. Bu keyifli yolculukta geyik çiftliğinde kısa bir Ren Geyiği kızak sürüş deneyimi yaşıyoruz ve “Ren Geyiği Sürüş Sertifikası” alıyoruz.  Yanan ateş etrafında geleneksel Laponya çadırı içinde keyifli dakikalar geçirirken Türklerin de geleneklerinde olan Şamanların hikayelerini dinleyeceksiniz. Burada Kuzey Kutup dairesi ve yaşamları hakkında bilgiler aldıktan sonra “Kuzey Kutup Geçiş Sertifikası” na da sahip oluyoruz. Kar motoru ile eşsiz bir deneyim yaşadıktan sonra öğle yemeğimizi alıyor ve Kuzey Kutup Dairesi’nin en heyecan verici bölgesinde yer alan Santa Claus Köyü’nü (Noel Baba Köyü) ziyaret ediyoruz. Burada, dünyanın her tarafından gelen çocukları dinlemek ve insanlarla konuşmak için her gün bu köye gelen Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme şansına sahip olacaksınız. Turumuz sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün : Buz Otel Gezisi & Buzda Balık Safari 30 Ocak 2016 / Cumartesi
Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası rehberinizin belirteceği saatte buluşma. İlk olarak Glass Igloolar ve Buz otelin olduğu kompleksi ziyaret ediyoruz. Bu turumuzda buzdan heykeller, buzdan barlar ve hatta buzdan yapılmış saunayı görme şansına sahip olacağız. Ardından donmuş bir nehirde buzda balık avına çıkıyoruz. Turumuz sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.Gün : Lapland’dan Ayrılış   31 Ocak 2016 / Pazar
Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası İstanbul’a dönmek üzere havaalanına transferimiz gerçekleşiyor. Saat 09:20’de Helsinki’ye hareket ve saat 10:35’te Helsinki’ye varış. Helsinki’den saat 13:10’da hareketle saat 16:40 te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki gezimizde buluşmak dileğiyle. 


Sömestre Lapland Turu  
27 - 31 Ocak 2016 
2 & 3  Kişilik Odada Kişibaşı Paket Fiyat  1.599 €
 
Single Oda Farkı 0-2 Yaş 2-11 Yaş 
             1749 €    320 €  400 €
 
4* Scandic Rovainemi Hotel vb. Lapland 
 

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler
* Türk Havayolları Tarifeli seferi ile Istanbul – Hel – Rovainemi gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
* Havalimanı vergileri,
* Rovainemi’de 4 gece belirtilen 4* vb. otelde konaklamalar. 
* Sabah kahvaltıları 
* Programda belirtilen tüm aktiviteler boyunca termal kıyafetler
* Helsinki Şehir turu 
* 20 km. Husky sürüşü (2 kişi 1 husky kızağı)
* Ren Geyiği Çiftliği ziyareti ve Kısa ren geyiği sürüşü+ geyik sürüş sertifikası ile kuzey kutbu geçiş sertifikası
* Kar motoru safarisi ( 2 kişi 1 kar motoru, 15 km ) 
* Buz otel ziyareti
* Buzda balık safarisi
* Tur boyunca otelde  4 adet Akşam yemeği, 
* 1 Adet öğle yemeği
* Tur programında belirtilen tüm geziler, Tur programında belirtilen tüm transferler
* Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti,
* Yerel rehberlik hizmeti

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler 
* Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL ) 
* Shengen Vizesi, ( 120 € )
* Belirtilmeyen yemekler ve yemeklerde alınacak içecekler,
* Kişisel harcamalar, mini bar ücretleri.
* Seyahat Sigortası


Raja Turizm havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Raja Turizm sorumlu tutulamaz. Raja Turizm gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Raja Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Raja Turizm  sorumlu tutulamaz.3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 
 

 

  DUYURU VE HABER ARŞİVİ     DÜNYA DİLLERİNDE KURAN-I KERİM MEALLERİ     DUYURU VE HABER ARŞİVİ     ÖZEL HAVUZLU VİLLALAR     2017-2018 EKİM-KASIM-ARALIK-OCAK-ŞUBAT-MART UMRE PROGRAMLARI     2018 YILI HAC PROGRAMLARIMIZ AÇIKLANMIŞTIR.  
RAJA TURİZM SEYAHAT ACENTASI
BÜYÜK KARAMAN CAD. TAYLASAN SOK. NO:2 34083 FATİH - İSTANBUL
TEL: +90 212 534 16 24  FAKS: +90 212 534 16 29
info@rajatour.net     www.rajatour.net