HAC ORGANİZASYONU
UMRE ORGANİZASYONU
YURTİÇİ TURLAR
YURTDIŞI TURLAR
FAYDALI LİNKLER
RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL BALTIK ÜLKELERİ TURU

e-Posta   Yazdır
BALTIK


RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL BALTIK ÜLKELERİ TURU

TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE DİREK TALLİN GİDİŞ VİLNİUS DÖNÜŞ
19 TEMMUZ 2015 – 25 TEMMUZ 2015
6 GECE / 7 GÜN
TALLINN (2) – RIGA (2) – VILNIUS (2) & ESTONYA – LETONYA - LİTVANYA 
18 MAYIS 2015 TARİHİNE KADAR ODA BAŞI 100 € ERKEN REZERVASYON İNDİRİMİ BULUNMAKTADIR.


1.Gün : İstanbul – Tallinn   19 Temmuz 2015  
İstanbul Atatürk  Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Raja Turizm kontuarında 09:25’te buluşma. Check-in ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK1421 tarifeli seferi ile saat 11:25’te Tallinn’e hareket. Saat 14:35’ de Tallinn’e varışımızı takiben otele transferimiz gerçekleşiyor. Otele yerleşmenin ardından Tallinn şehir turumuz başlıyor. En iyi korunmuş ortaçağ şehirlerinden biri kabul edilen Tallinn şehir turumuzda, UNESCO’nun “Dünya Mirası” olarak koruma altına aldığı ve şehrin karakteristik özelliklerini taşıyan tarihi yapılar ziyaret ediliyor. Estonya bayrağının dalgalandığı Tall Hermann Kulesi, Toompea Kalesi, Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz ve Toompea Tepesi’nden şehrin en güzel panoramik manzarasının fotoğraflarını çektikten sonra St. Nicholas Kilisesi’ne geçiyoruz. Şehir turunun bitiminde serbest zamanımız oluyor. Geceleme Tallin’de otelimizde.

2.Gün : Tallinn  20 Temmuz 2015 
Kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz için ekstra Rocca Al Mare turumuz başlıyor. Avrupa’da sayısı az olan açık hava müzelerinden In Rocca–Al-Mare turunda 18. yy Estonya kırsal yaşamına tanık oluyoruz. Geniş bir alan üzerine kurulu açık hava müzesi, 18.yy dönemini yansıtan köy evleri, yel değirmenleri, ahşap kilisesi, köy okulu ile sizi zamanda yolculuğa çıkartarak Estonya’nın geçmişine tanık ediyor. Birbirinden farklı evlerde, eski dönem Estonyalılar’ın yaşantısı teatral olarak anlatılıyor. Turumuzun ardından şehir merkezine geri dönüyoruz.Arzu eden misafirlerimizle akşam yemeğimizi almak üzere ekstra Viking Köyü’ne doğru yola çıkıyoruz. Viking yaşam tarzını yansıtan bu şirin restoranda ok ve balta atma, mancınık kullanma gibi aktiviteleri deneyimleyeceğiz. Bu heyecan ve eğlence dolu dakikaların ardından akşam yemeğimizi yiyoruz. Sonrasında şehir merkezine geri dönüyoruz. Geceleme Tallinn’de otelimizde.

3.Gün : Tallinn – Riga   21 Temmuz 2015
Kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Letonya’nın başkenti Riga’ya hareket ediyoruz. Yol üstünde Estonya'nın yazlık kasabası olan Parnu'da mola veriyoruz. Estonya ve Letonya’nın ormanları içinde devam eden yaklaşık 5 saat süren yolculuğumuz sonrasında Riga’ya varıyoruz. Otelimize yerleştikten sonra şehir turumuz başlıyor. 1201 yılında kurulan Riga şehir turunda,  Old Town denilen tarihi merkezde ki şehrin dokusuna tanık olacağımız önemli yapılar ziyaret ediliyor.  St. Peter’s Kilisesi, Brotherhood of the Blackheads Evi, Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob’s Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız yapılarıyla süslü sokakları görülecekler arasında yer alıyor. Şehir turunun ardından serbest zamanımız oluyor. Geceleme Riga’da otelimizde.

4.Gün : Riga   22 Temmuz 2015 
Kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz için ekstra Sigulda Turumuz başlıyor. Riga’ya 51 km. uzaklıktaki, Letonya’nın en güzel şehirlerinden kabul edilen Sigulda şehir turunda Sigulda Kalesi, Gauja Milli Parkı, Gutman Mağarası, Turaida Kalesi ve Müzesi ziyaret ediliyor. Kalelerin arasında gezerken kendinizi Ortaçağ Avrupası’nda hissedeceğiniz Sigulda, yemyeşil ağaçları, ovaları, Gauja Nehri’nden oluşan muhteşem doğası ile sizi büyüleyecek. Turun bitiminde Riga’ya geri dönüyoruz.Arzu eden misafirlerimiz için ise ekstra Jurmala turumuz başlıyor.  Letonya’nın Baltık Denizi kıyısında yer alan Jurmala şehir turunda bembeyaz kumsalları ve orman içerisinde yer alan romantik ağaç evleriyle Letonya’nın sayfiye bölgesi ziyaret ediliyor. Tertemiz çam kokulu havası, dingin atmosferi, şifalı suları, çamur kürleri ile Baltık Ülkeleri’nin en ünlü SPA otelleriyle yerli halkın ve turistlerin rehabilitasyon merkezi Jurmala… Hava kirliliğini önlemek amacıyla araba girişlerinin ücretli olduğu bu şirin sahil kasabasında dilerseniz ünlü SPA’larının tadını çıkartabilirsiniz. Dilerseniz yol boyunca uzanan şirin kafelerinde keyif yapabilirsiniz. Turumuzun ardından Riga’ya geri dönüyoruz. Geceleme Riga’da otelimizde.

5.Gün : Riga – Vilnius  23 Temmuz 2015
Kahvaltının ardından Vilnius’a doğru hareket ediyoruz. Bütün misafirlerimizin arzu etmesi durumunda Yol üstündeki Avrupa’nın en güzel saraylarından biri olan ekstra Rundale Sarayı’nı keşfediyoruz. 1736-1740 yılları arasında yapımı tamamlanan Rundale Sarayı, Letonya Dükü Ernst Johann’ın yazlık sarayı olarak yaptırılmış. Barok ve Rokoko tarzında inşa edilmiş sarayın bahçesi Fransız tarzında düzenlenmiş. Saray gezimizin ardından Vilnius’e yolculuğumuz devam ediyor. Vilnius’e varışımızı takiben otelimize yerleşiyoruz. Sonrasında serbest zamanımız oluyor. Arzu eden misafirlerimizle ekstra akşam yemeğimizi almak üzere Belmontas Restaurant’a hareket ediyoruz. Dere kıyısında yemyeşil bir alan üzerine kurulu bu geniş tesiste ağaçların altında serinleyerek, suyun rahatlatıcı sesi eşliğinde günün yorgunluğunu atacağımız keyifli bir akşam yemeği yiyoruz. Akşam yemeğinin ardından otelimize geri dönüyoruz. Geceleme Vilnius’ta otelimizde.

6.Gün : Vilnius  24 Temmuz 2015
Kahvaltının ardından Vilnius şehir turumuz başlıyor. Vilnius’ta 1200’den fazla Ortaçağ dönemine ait yapı ve 48 adet büyük kilise bulunuyor.  Neris Nehri kenarında 1323 yılında Büyük Dük Gediminas tarafından kurulan Vilnius şehir turunda Katedral Meydanı, Vilnius Katedrali, Gediminas Kulesi, Gediminas Heykeli,  St. Peter ve St. Paul Kilisesi, St. Anne Kilisesi ve Amber Galerisi gezildikten sonra Subacius Tepesi’nden şehrin panoramik manzarasının fotoğrafını çekme fırsatımız oluyor. Ardından Vilnius’un önemli bir sembolü olarak kabul edilen Dawn Kapısı’nı da gezerek turumuzu tamamlıyoruz. arzu eden misafirlerimiz için ekstra öğle yemekli Trakai Turumuz başlıyor. Vilnius’a 29 km. uzaklıktaki Trakai turunda, 15.yy’da Galve Gölü’nün ortasındaki bir yarımadaya inşa edilmiş Trakai Kalesi ve Müzesi ziyaret ediliyor. Birçok gölün bulunduğu, tepelerin ve ormanların arasında konumlanan bir doğa harikası Trakai,  Karaites olarak adlandırılan bir Musevi Türk etnik grubunun da evi olarak kabul ediliyor. Bugün halen Trakai’de yaşayan ve yaklaşık 300 kişi kalan bu etnik grup, Litvanya’ya 14. yy’da Crimea’dan Büyük Dük Vytautas’ın savaşçısı olarak getirilmiş. Litvanya’nın turistler tarafından en çok ziyaret edilen bu tarihi bölgesi aynı zamanda nikah sonrası gelin ve damadın uğur getirmesi için ziyaret ettikleri popüler bir mekan. Turumuzun bitiminde otele geri dönüyoruz. Geceleme Vilnius’ta otelimizde.

7.Gün : Vilnius – İstanbul   25 Temmuz 2015  
Kahvaltının ardından serbest zamanımız oluyor. Sonrasında Vilnius Havalimanı’na transferimiz gerçekleşiyor. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından THY’nın TK1408 tarifeli seferi ile saat 15:15’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Uçuşun ardından saat 17:40’da İstanbul’a varıyoruz.

Bir sonraki Raja Turizm organizasyonunda görüşmek dileği ile...RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL BALTIK ÜLKELERİ TURU  
2 Kişilik Odada Kişi Başı Single Oda Farkı
   699 €          190 €

4* Radisson Blu Park Inn otel vb.  – Tallin

4* Radisson Blu Latvia otel vb. – Riga 
4* Radisson Blu Lietuva otel vb. – Vilnius 

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler
* Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul – Tallinn ve Vilnius – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
* Havalimanı vergileri 
* Tallinn 2 gece 4* vb. belirtilen otelde konaklamalar
* Riga’da 2 gece 4* vb. belirtilen otelde konaklamalar
* Vilnius’te 2 gece 4* vb. belirtilen otelde 2 gece konaklamalar
* Sabah kahvaltıları 
* Vilnius, Riga, Tallinn şehirler arası transferler ve alan Transferleri
* Vilnius, Riga ve Tallinn şehir turları
* Programda belirtilen tüm şehir içi ve şehirler arası transferler
* Türkçe rehberlik hizmetleri

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Vize ücreti ve hizmet bedeli ( 120 € )
* Programda belirtilmeyen tüm ekstra turlar
* Öğle ve akşam yemekleri
* Kişisel harcamalar, Mini bar ücretleri, Bahşişler
* Öğle ve akşam yemeklerindeki içecekler
* Yurtdışı çıkış fonu ve 65 Yaş üzeri sigorta farkı

Ekstra Turlar ve Kişi Başı Fiyatı
Rocca Al Mare Turu (Transfer, Türkçe rehberlik, Müze girişi, Kadriorg Saray bahçesi) 45 €
Viking Köyü / akşam yemekli (Aktiviteler, Türkçe rehberlik, Akşam yemeği) 50 €
Sigulda Turu (Müze ve kale girişleri, Transfer, Türkçe rehberlik hizmeti) 50 €
Jurmala Turu (Transfer, Türkçe rehberlik hizmeti) 40 €
Sigulda Turu ile Jurmala Turu birlikte alınırsa 75 €
Trakai Turu / öğle yemekli (Transfer, Türkçe rehberlik, Kale girişi, Öğle yemegi) 50 €
Rundale Sarayı Turu (Saray girişi, Transfer, Türkçe rehberlik hizmeti) 55 €


Raja Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Raja Turizm sorumlu tutulamaz. Raja Turizm gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Raja Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Raja Turizm sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 
 
  DUYURU VE HABER ARŞİVİ     DÜNYA DİLLERİNDE KURAN-I KERİM MEALLERİ     DUYURU VE HABER ARŞİVİ     ÖZEL HAVUZLU VİLLALAR     2017-2018 EKİM-KASIM-ARALIK-OCAK-ŞUBAT-MART UMRE PROGRAMLARI     2018 YILI HAC PROGRAMLARIMIZ AÇIKLANMIŞTIR.  
RAJA TURİZM SEYAHAT ACENTASI
BÜYÜK KARAMAN CAD. TAYLASAN SOK. NO:2 34083 FATİH - İSTANBUL
TEL: +90 212 534 16 24  FAKS: +90 212 534 16 29
info@rajatour.net     www.rajatour.net