HAC ORGANİZASYONU
UMRE ORGANİZASYONU
YURTİÇİ TURLAR
YURTDIŞI TURLAR
FAYDALI LİNKLER
KURBAN BAYRAMI ÖZEL BALTIKLARIN İNCİSİ RİGA TURU

e-Posta   Yazdır
RIGA


KURBAN BAYRAMI ÖZEL BALTIKLARIN İNCİSİ RİGA TURU

TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
24 EYLÜL 2015 – 27 EYLÜL 2015
3 GECE / 4 GÜN
18 MAYIS 2015 TARİHİNE KADAR ODA BAŞI 100 € ERKEN REZERVASYON İNDİRİMİ BULUNMAKTADIR. 

1.Gün : İstanbul – Riga   24 Eylül 2015  
İstanbul Atatürk  Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Raja Turizm kontuarında saat 09:15’te buluşma. Check-in ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK1757 tarifeli seferi ile saat 11:45’te Riga’ya hareket. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından yerel saat ile 14:40’da Riga’ya varışımızın ardından rehberimizle buluşuyoruz. Otelimize yerleştikten sonra şehir turumuz başlıyor. 1201 yılında kurulan Riga şehir turunda,  Old Town denilen tarihi merkezdeki şehrin dokusuna tanık olacağımız önemli yapılar ziyaret ediliyor. St. Peter’s Kilisesi, Brotherhood of the Blackheads Evi, Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob’s Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız yapılarıyla süslü sokakları görülecekler arasında yer alıyor. Şehir turunun ardından serbest zamanımız oluyor. Geceleme Riga’da otelimizde.

2.Gün : Riga  25 Eylül 2015 
Kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz için ekstra Sigulda Turumuz başlıyor. Riga’ya 51 km. uzaklıktaki, Letonya’nın en güzel şehirlerinden kabul edilen Sigulda şehir turunda Sigulda Kalesi, Gauja Milli Parkı, Gutman Mağarası, Turaida Kalesi ve Müzesi ziyaret ediliyor. Kalelerin arasında gezerken kendinizi Ortaçağ Avrupası’nda hissedeceğiniz Sigulda, yemyeşil ağaçları, ovaları, Gauja Nehri’nden oluşan muhteşem doğası ile sizi büyüleyecek. Turun bitiminde Riga’ya geri dönüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz için ise ekstra Jurmala turumuz başlıyor.  Letonya’nın Baltık Denizi kıyısında yer alan Jurmala şehir turunda bembeyaz kumsalları ve orman içerisinde yer alan romantik ağaç evleriyle Letonya’nın sayfiye bölgesi ziyaret ediliyor. Tertemiz çam kokulu havası, dingin atmosferi, şifalı suları, çamur kürleri ile Baltık Ülkeleri’nin en ünlü SPA otelleriyle yerli halkın ve turistlerin rehabilitasyon merkezi Jurmala… Hava kirliliğini önlemek amacıyla araba girişlerinin ücretli olduğu bu şirin sahil kasabasında dilerseniz ünlü SPA’larının tadını çıkartabilirsiniz. Dilerseniz yol boyunca uzanan şirin kafelerinde keyif yapabilirsiniz. Turumuzun ardından Riga’ya geri dönüyoruz. Geceleme Riga’da otelimizde.

3.Gün : Riga  26 Eylül 2015
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Bauska ve Rundale Sarayı turumuz başlıyor. Riga’ya 60 km uzaklıktaki BAUSKA turunda, Bauska Kalesi ve Rundale Sarayı ziyaret ediliyor. Öncelikle Bauska Kalesi, ardından da Avrupa’nın en güzel saraylarından biri olan Rundale Sarayı’nı keşfediyoruz. 1736-1740 yılları arasında yapımı tamamlanan Rundale Sarayı, Letonya Dükü Ernst Johann’ın yazlık sarayı olarak yaptırılmış. Barok ve Rokoko tarzında inşa edilmiş sarayın bahçesi Fransız tarzında düzenlenmiş. Turumuzun ardından Riga’ya geri dönüyoruz. Geceleme Riga’da otelimizde.

4.Gün : Riga – İstanbul  27 Eylül 2015  
Sabah kahvaltının ardından serbest zamanımız oluyor. Öğlen c.out işlemlerimizin ardırdan, havalimanına olacak transferin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1758 tarifeli seferi ile saat 15:40’ta İstanbul'a hareket ediyoruz. 18:35’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Bir sonraki Raja Turizm organizasyonunda görüşmek dileği ile...


KURBAN BAYRAMI ÖZEL RİGA TURU 3 GECE 4 GÜN
2 Kişilik Odada Kişi Başı SingleOda Farkı
499 € 80 €


Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler
* Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul – Riga ve Riga – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
* Havalimanı vergileri 
* Riga’da 4* Bellevue otel vb. otelde 3 gece konaklamalar 
* Sabah kahvaltıları 
* Riga havalimanı – otel – havalimanı arası alan transferleri
* Riga şehir turu
* Türkçe rehberlik hizmetleri

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Yurtdışı çıkış fonu ve 65 Yaş üzeri sigorta farkı
* Vize ücreti ve servis bedeli ( 120 € )
* Tüm ekstra turlar
* Öğle ve akşam yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler
* Kişisel harcamalar, Mini bar ücretleri, Bahşişler

Ekstra Turların Kişi Başı Fiyatı
Sigulda Turu (Müze ve kale girişleri, Transfer, Türkçe rehberlik hizmeti) 50 €
Jurmala Turu (Transfer, Türkçe rehberlik hizmeti) 40 €
Sigulda Turu ile Jurmala Turu birlikte alınırsa  75 €
Rundale Sarayı Turu (Saray girişi, Transfer, Türkçe rehberlik hizmeti) 55 €

Raja Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Raja Turizm sorumlu tutulamaz. Raja Turizm gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Raja Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Raja Turizm  sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 
  DUYURU VE HABER ARŞİVİ     DÜNYA DİLLERİNDE KURAN-I KERİM MEALLERİ     DUYURU VE HABER ARŞİVİ     ÖZEL HAVUZLU VİLLALAR     2017-2018 EKİM-KASIM-ARALIK-OCAK-ŞUBAT-MART UMRE PROGRAMLARI     2018 YILI HAC PROGRAMLARIMIZ AÇIKLANMIŞTIR.  
RAJA TURİZM SEYAHAT ACENTASI
BÜYÜK KARAMAN CAD. TAYLASAN SOK. NO:2 34083 FATİH - İSTANBUL
TEL: +90 212 534 16 24  FAKS: +90 212 534 16 29
info@rajatour.net     www.rajatour.net